Wszystko, co musisz wiedzieć o poduszkach bambusowych. Komfort i higiena

Paź 16, 2023 | Kącik porad | 0 komentarzy

Komfortowy i higieniczny sen wpływa na naszą codzienność. W końcu od tego zależy nasz humor, poziom energii i chęci do działania. Właśnie dlatego warto poświęcić więcej uwagi na wybór zdrowych, ekologicznych, a przy okazji stylowych tekstyliów sypialnianych. Szukasz produktu, która zadba o Twój relaks w trakcie snu? W takim razie poznaj wszystkie szczegóły na temat poduszek z włókna bambusowego.

Jak powstają poduszki bambusowe?

Naturalne włókna bambusowe powstają ze zmiażdżonych łodyg rośliny. Dzięki temu w pełni ulegają procesom biodegradowalnym i stanowią ekologiczną alternatywę. W celu zwiększenia trwałości produktów bambusowych – materiał miesza się z bawełną lub sztucznymi tkaninami. Dzięki temu nawet po wielu praniach poduszka lub kołdra zachowuje swoją formę.

W trakcie wyboru tekstyliów sypialnianych warto zwrócić uwagę na pochodzenie surowca. Ważne, aby producent gwarantował użycie włókna z plantacji wolnych od nawozów sztucznych. Wówczas zyskujemy pewność, że nasza poduszka zapewni nam komfortowy i zdrowy sen.

Czym charakteryzują się poduszki z włókna bambusowego?

Pokrycie poduszki bambusowej wykonuje się w połowie z pozyskanego włókna oraz bawełny. Natomiast do wypełnienia najczęściej dodaje się poliester, który zwiększa trwałość produktu. Co ważne, wyrób jest całkowicie antyalergiczny. Dobrze hamuje rozwój roztoczy i bakterii, a przy tym redukuje wilgotność.

Miękka i przyjemna w dotyku tkanina bambusowa jednocześnie przepuszcza powietrze i zapewnia równomierne ogrzewanie ciała. W związku z tym sprawdza się zarówno latem, jak i zimą.

Kto powinien zainwestować w poduszki bambusowe?

Poduszki z bambusa to produkt dla osób, które cenią sobie wygodne i zrównoważone tekstylia. Poza tym w procesie tworzenia włókien nie wykorzystuje się substancji pochodzenia zwierzęcego. Dlatego to idealne rozwiązanie dla wegan.

Tkanina bardzo dobrze hamuje rozwój bakterii i jednocześnie jest przewiewna. W związku z tym po poduszki antyalergiczne bambusowego sięgają również osoby z nadmierną potliwością i alergiami.

Jedwabiste poszycie poduszki bambusowej sprawia, że produkt zapobiega elektryzowaniu włosów. Tę cechę docenią wszystkie włosomaniaczki, które chcą uniknąć plątania oraz rozdwajania się końcówek.

Poduszki i pościel bambusowa dla najmłodszych

Materiały bambusowe to jedna z najzdrowszych opcji dostępnych na rynku tekstylnym. Dlatego są słusznym wyborem do sypialni maluchów. Delikatna i antyalergiczna tkanina pozwala na swobodny przepływ powietrza. Dzięki temu unikniemy podrażnień na skórze lub nadmiernej potliwości u dziecka. Oprócz poduszki i kołdry bambusowej warto zaopatrzyć się również w pościel z tego włókna.

Jak dbać o ekologiczną poduszkę bambusową?

Poduszki bambusowe dostępne są w wielu rozmiarach i wariantach. Dlatego każdy dopasuje odpowiedni produkt do własnych potrzeb. Nie ulega wątpliwości, że na trwałość i skuteczność będzie wpływać także pielęgnacja. Ten rodzaj włókna można prać i wietrzyć. Jednocześnie należy pamiętać, że po każdym odświeżeniu konieczna jest wymiana poszewki.

Jak prać poduszki z wypełnieniem bambusowym?

Naturalną tkaninę z bambusa łatwo utrzymać w czystości, ponieważ materiał hamuje rozwój mikroorganizmów. W związku z tym poduszkę należy prać raz na kilka miesięcy i regularnie ją wietrzyć. Oprócz tego nie powinno się stosować mocnych detergentów i wybielaczy, co mogłoby prowadzić do zniszczenia włókna oraz utraty jego właściwości.

Poza tym przed pierwszym czyszczeniem warto sprawdzić zalecenia producenta, które znajdziemy na metce produkty. Najważniejszą informacją będzie temperatura wody. Zwykle rekomenduje się, aby naturalną tkaninę z bambusa prać maksymalnie w 40°.

Jak wybrać biodegradowalne poduszki bambusowe?

Jeśli chcemy mieć pewność, że nasz rodzaj poduszki bambusowej jest ekologiczny, to należy szukać odpowiednich oznaczeń na metce produktu. Oprócz tego nie bez znaczenia pozostają certyfikaty tekstylne. W tym przypadku wiarygodnym źródłem jest OEKO-TEX. Dokument przyznaje się producentom, których oferta w pełni gwarantuje bezpieczeństwo i brak szkodliwych substancji chemicznych.

Tekstylia sypialniane są wyznacznikiem komfortu snu i higieniczności. Wybierając polskie poduszki bambusowe – zyskamy większą pewność o etycznej produkcji.

Miękkie i delikatne włókno wcale nie oznacza braku prawidłowej stabilizacji. Odpowiednia twardość poduszki stanowi wsparcie dla głowy i odcinka szyjnego kręgosłupa. Wówczas pozbywamy się porannych bólów oraz uczucia zmęczenia.

Czy warto inwestować w poszewki bambusowe?

Uzupełnieniem kołdry i poduszki z naturalnego włókna bambusowego jest komplet pościeli z tego samego materiału. Dzięki temu otrzymujemy maksymalny komfort snu, bezpieczeństwo i higienę. Hipoalergiczność tekstyliów to rozwiązanie szczególnie przyjazne osobom zmagającym się z uczuleniem na kurz i roztocza oraz problemami skórnymi.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Od kiedy stosować i jak wybrać poduszkę dla malucha
Poduszka dla małego dziecka – od kiedy stosować i jaką wybrać?

Zamknij