Kołdry i poduszki antyalergiczne dla dziecka, czym kierować się podczas wyboru?

Maj 26, 2023 | Kącik porad | 0 komentarzy

Dzieci, tak jak dorośli, uwielbiają spać o każdej porze dnia. Zdarza się, że spędzają swój czas na krótkiej drzemce nawet więcej niż przeciętna dorosła osoba. Zapewnienie im komfortowego snu to czasami nie lada wyzwanie. Oprócz wygodnego łóżka potrzebują przytulnej kołdry i poduszki. Na początek należy zastanowić się, jaka będzie najlepsza, a także mieć szczególnie na uwadzę fakt, iż pociecha może posiadać różne alergie. W takiej sytuacji najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie produkt z antyalergicznego materiału. Zatem jaka będzie najbardziej odpowiednia dla dzieci? Podpowiadamy w poniższym artykule, czym kierować się podczas wyboru kołdry i poduszki dla malucha z alergią.

Czym kierować się podczas wyboru kołdry antyalergicznej dla dziecka?

Najlepszym sposobem na uniknięcie różnych alergenów, które powodują uczulenia, jest zakup odpowiedniej kołdry. Dlatego podczas wyboru produktów dla dzieci warto zdecydować się na bezpieczniejszy wariant, czyli ten z właściwościami antyalergicznymi. Co prawda, niektórych uczulających substancji nie da się uniknąć, jak chociażby kurzu i znajdujących się w nim roztoczy. Takie bakterie znajdują się prawie wszędzie w domach i niestety nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Przede wszystkim zamieszkują ciepłe, wilgotne, ale i zakurzone miejsca, dlatego tak ważne jest, aby zapewnić kołdrę i poduszkę antyalergiczną dla dziecka z alergiami.

Dlaczego kołdry i poduszki antyalergiczne poleca się dzieciom?

Dzieci zmagające się z różnymi uczuleniami mogą być bardzo niespokojne w nocy, a to z pewnością nie zapewni im komfortowego snu. Kołdry i poduszki bez antyalergicznych właściwości mogą w takich sytuacjach prowadzić do różnych podrażnień i zaczerwień na młodej i delikatnej skórze. Kołdra i poduszka antyalergiczna są szczególnie polecane dla dzieci, które są uczulone na różne alergeny, ale i mają problemy dermatologiczne. Coraz popularniejsze stają się modele ekologiczne, które zapewniają wentylację powietrza podczas snu dziecka, dzięki swoim właściwościom termoregulującym. Dodatkową zaletą poduszki i kołdry antyalergicznej jest miły i delikatny w dotyku materiał, który z pewnością zapewni spokojny i komfortowy sen.

Jaką kołdrę i poduszkę antyalergiczną wybrać dla małych pociech?

Na rynku jest ogromny wybór kołder i poduszek nie tylko dla osób bez dokuczliwych alergii, ale i dla osób, które zmagają się z różnymi uczuleniami. Dlatego tym bardziej warto się zastanowić nad odpowiednim zestawem pierzyny dla dziecka, jeśli jest na coś uczulony. Antyalergiczna opcja kompletu do łóżka to idealne rozwiązanie, ponieważ jest bezpieczna dla alergików, nie powoduje podrażnień, ma właściwości termoregulacyjne, a dzięki temu umożliwia swobodne oddychanie skórze w nocy. Istnieje kilka rodzajów materiału, z których wykonuje się pierzyny dla osób z uczuleniem. Najpopularniejsze warianty kołdry i poduszki antyalergicznej dla dziecka to:

  • Bambusowe – jest to materiał pochodzenia organicznego z włókien celulozowych. Idealnie nadaje się jako kołdra całoroczna, ponieważ w lecie zapewnia ochłodzenie, a w zimie ciepło. Podczas snu dziecka materiał reguluje temperaturę, dlatego, tym bardziej polecany jest maluchom, które mają problemy z nadpotliwością w nocy. Kołdry antyalergiczne dla dziecka, które wykonuje się z bambusa, posiadają dodatkowe właściwości antygrzybicze i antystatyczne.
  • Silikonowe – kołdra i poduszka wykonana z tego materiału jest łatwa w pielęgnacji i czyszczeniu, ponieważ można ją prać w pralce, a suszenie nie zajmuje zbyt dużo czasu.
  • Jedwabne – ten rodzaj włókna, z którego wykonuje się kołdry i poduszki, szczególnie polecany jest dla dzieci ze skłonnościami alergicznymi. Jego główną zaletą jest fakt, że nie przyciąga kurzu, a tym samym roztoczy i innych bakterii, dlatego nie powodują alergii i podrażnień. Jedwab to materiał pochodzenia naturalnego i dzięki temu zapewnia cyrkulację powietrza podczas snu. Tkanina jest nie tylko miła w dotyku, ale i odporna na uszkodzenia, dlatego idealnie nadaje się na kołdrę, czy też poduszkę antyalergiczną dla dziecka na cały rok i wiele lat.

Kołdry i poduszki antyalergiczne dla dzieci z odpowiednim certyfikatem

Podczas wyboru zestawu kołdry, która nie powoduje podrażnień u dziecka najlepiej kierować się nie tylko nazwą produktu na opakowaniu i materiałem, z jakiego jest wykonany. Przede wszystkim należy mieć na uwadze fakt, iż ekologiczna kołdra i poduszka powinna posiadać oznaczenia wyrobów medycznych w postaci atestów i certyfikatów. Taka informacja zapewni nie tylko o ich jakości, ale przede wszystkim o bezpieczeństwie użytkowania. Nadawane są głównie przez producentów krajowych, ale i międzynarodowe instytuty badawcze. Jeśli dany produkt nie posiada gwarancji w postaci certyfikatu, może to świadczyć o niskiej jakości materiału, z jakiego wykonane są poduszki i kołdry antyalergiczne.

Przeczytaj poprzedni wpis:
kołdra naturalna dla nastolatka, czy syntetyczna?
Kołdra puchowa czy syntetyczna – jaka będzie lepsza dla nastolatka?

Zamknij